Jak se připravit na léto s miminkem?

Jak se připravit na léto s miminkem-dítětem?

Před námi je příjemné období plné sluníčka a radovánek u vody. Měli bychom si ale připomenout pár zásad, na které  v tomto období nesmíme zapomínat. 

  • Dítě do tří let věku nepatří na přímé slunce. Mezi 11 až 15h. nechodit na přímé slunce vůbec, což je obecné pravidlo pro všechny, jak děti, tak i dospělé.
  • Chráníme děti kloboukem, slunečními brýlemi a trikem, ideálně z tkaniny s UV.
  •  Natíráme děti fotoprotekčními přípravky ideálně s minerálními filtry.Vždy SPF 50+.
  • V případě koupání v bazéně volíme vysokou voděodolnost a bereme na vědomí fakt, že ve vodě máme ještě odraz od vodní hladiny, které sluneční záření znásobuje. Proto vždy SPF 50+.
  • Večer po koupeli použít hydratační mléko.

Dítě, sluníčko, opalování, pokožka

 Jaký ochranný faktor použít? 

Na naši Zemi dopadá široké spektrum slunečního záření. Co se týká ochrany pokožky, nás z celého spektra zajímá především záření UVA a UVB. UVA záření prochází hluboko do pokožky, prochází sklem i přes mraky a na naší pokožce se podílí na stárnutí kůže, na tvorbě pigmentových skvrn a slunečních alergiích a společně s UVB na rakovině kůže. UVB záření zase způsobuje spálení kůže a rakovinu. Proto používáme přípravky sluneční ochrany, které májí nejenom UVB filtr, což je označení SPF, ale také filtr proti UVA záření. 
 V naší lékárně nabízíme pouze produkty, které obsahují ochranu jak proti UVB  tak i UVA záření.
 Obzvláště produkty pro dětskou pokožku se vyznačují vysokou voděodolností, ale taky i pískuodolností. Všechny jsou foto i termo stabilní, což znamená, že pokud je přípravek v letních měsících vystaven jak vysokým teplotám, tak i slunci, tak se neznehodnotí.

Hitem letošní sezóny je tyčinka Mustela SPF 50+. Ideální do města nebo na túry  na rychlé přetření ručiček, tváří, uší a dalších částí tělíčka.

A proto, pokud budeme dodržovat pár drobných zásad, můžeme si léto užívat s radostí.

 Přejeme vám krásné a slunné léto.

 Vaše Babylékárna.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení