Jak své děti chránit před klíšťaty?

Proč jsou klíšťata nebezpečná?

Klíště patří mezi časté přenašeče viru, který způsobuje zánět mozku, nebo onemocnění borelióza. Buďte opatrní hlavně v generačním období klíšťat, což je od května do října. V tomto období jsou klíšťata nejaktivnější. Vyskytují se nejčastěji ve vysoké trávě, listnatých porostech, ale pozor si dávejte i v městských parcích!

 

Jak se před klíštětem chránit?

  • Ochrana repelentními přípravky, které jsou dostupné na našem eshopu. Lze je aplikovat na oděv i kůži. Přípravky klíšťata, ale i jiný hmyz odpuzuje. V našem sortimentu najdete repelenty i pro děti
  • Zvolte vhodné oblečení. Na výlety do přírody noste vyšší uzavřenou obuv a dlouho kalhoty. Stejně oblékejte i děti.
  • Vyhýbejte se rizikovým místům jako jsou velké travnaté plochy, louky, lesy s hustým listnatým porostem.
  • Po návratu domů sebe i své děti vždy prohlídněte. Prohlídnout by jste se měli i když se vracíte z parku, nebo ze hřiště za barákem. Pamatujte, že čím dříve klíště najdete a vytáhnete, tím menší je riziko přenosu nemoci.
  • Nechejte své děti očkovat. V případě, že své děti necháte očkovat proti klíšťové encefalitidě, předejdete tak jednomu z nejnebezpečnějších onemocnění, které klíšťata přenášejí. Očkování proti klíšťové encefalitidě se provádí od jednoho roku věku dítěte.


Predator Repelent JUNIOR sprej je pro děti od 3 měsíců

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení