PARALEN Pro děti 125 mg 20 tablet

Působí proti bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu. Tablety se podávají dětem od 3 let a 9 kg ke snížení zvýšené tělesné teploty při chřipkových a jiných horečnatých onemocněních. Léčivý přípravek, čtěte pozorně příbalový leták. Balení obsahuje 20 tablet .

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
30.11.2022
Možnosti doručení
Kód: 42336
26 Kč
PARALEN Pro děti 125 mg 20 tablet

Untitled design (3)  Podrobný popis

 Paracetamol, léčivá látka přípravku tablety, působí proti bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu. Tablety  se podávají dětem ke snížení horečky a bolesti při chřipce, nachlazení a jiných infekčních onemocněních dětského věku (např. spalničky, zarděnky, plané neštovice, spála, příušnice) a očkování. Tablety jsou také vhodné při bolestech různého původu, např. při bolestech hlavy, zubů, bolesti provázející prořezávání zoubků a bolesti pohybového ústrojí provázející chřipku a nachlazení. Vzhledem k lékové formě je přípravek vhodný k léčbě dětí ve věku od 3 let.

PARALEN® 125 mg tablety je volně prodejný lék k vnitřnímu užití. Obsahuje paracetamol. Pozorně čtěte příbalovou informaci a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.

Untitled design (4)  Výhody

  •  Ke snížení horečky při chřipkových onemocněních a jako doplňková léčba horečnatých stavů při jiných onemocněních
  • Při bolesti provázející prořezávání zoubků

Untitled design Složení

 Účinná složka je paracetamolum 125mg v jedné tabletě. Dalšími složkami jsou předbobtnalý kukuřičný škrob, povidon 30, sodná sůl kroskarmelosy, kyselina stearová.
 

Untitled design (8)   Dávkování

Vždy používejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého
lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem
.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK  :

Tablety PARALEN® 125 mg se podávají dětem ve věku od 3 let podle potřeby 3–4krát denně v časových odstupech 6 hodin v dávkách uvedených v tabulce. Interval lze zkrátit v případě potřeby na 4 hod, přičemž nesmí být překročena celková denní dávka. - Věk do 6 let/ Hmotnost 9–12 kg - Jednotlivá dávka (mg): 1 tableta PARALEN 125 mg (125 mg paracetamolu) - Max. denní dávka: 600 mg paracetamolu - Věk do 6 let/ Hmotnost 13–16 kg - Jednotlivá dávka (mg): 1 a 1/2 tablety PARALEN 125 mg (187,5 mg paracetamolu) - Max. denní dávka: 750 mg paracetamolu - Věk do 6 let/ Hmotnost 17–20 kg - Jednotlivá dávka (mg): 2 tablety PARALEN 125 mg (250 mg paracetamolu) - Max. denní dávka: 1 g paracetamolu - Věk do 6–12 let/ Hmotnost 21–25 kg - Jednotlivá dávka (mg): 2 tablety PARALEN 125 mg (250 mg paracetamolu) - Max. denní dávka: 1,5 g paracetamolu - Věk do 6–12 let/ Hmotnost 26–32 kg- Jednotlivá dávka (mg): 2–3 tablety PARALEN 125 mg (250–375 mg paracetamolu) - Max. denní dávka: 2 g paracetamolu - Věk do 6–12 let/ Hmotnost 33–40 kg - Jednotlivá dávka (mg): 3–4 tablety PARALEN 125 mg (375–500 mg paracetamolu) - Max. denní dávka: 2 g paracetamolu Tablety PARALEN 125 mg se užívají při jídle nebo před jídlem, zapijí se douškem tekutiny. Pokud nedojde do 3 dnů k ústupu obtíží (horečka, bolest) nebo naopak dojde ke zhoršení obtíží či se vyskytnou neobvyklé reakce, poraďte se o dalším podávání přípravku dítěti s lékařem. Bez porady s lékařem nepodávejte PARALEN® 125 mg tablety dítěti déle než 3 dny.

SKLADOVÁNÍ:

Uchovávejte při teplotě do 25 °C. Uchovávejte blistr v krabičce, aby byl přípravek chráněn před světlem a vlhkostí.


Untitled design (4)_1 Upozornění

  • Pokud nedojde do 3 dnů k ústupu obtíží (horečka, bolest) nebo naopak dojde ke zhoršení obtíží či se vyskytnou neobvyklé reakce, poraďte se o dalším podávání přípravku dítěti s lékařem.
  • Bez porady s lékařem nepodávejte dítěti déle než 3 dny.
  • Před podáním přípravku PARALEN 125 se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem, pokud dítě − má onemocnění ledvin nebo jater, − má formu určitého typu chudokrevnosti zvanou hemolytická anémie, − má nedostatek enzymu glukóza-6-fosfát dehydrogenázy, − trpí zvýšenou citlivostí na kyselinu acetylsalicylovou a/nebo nesteroidní léky proti zánětu a bolesti (NSAID), − současně užívá léky ovlivňující funkci jater.

    Pokud si nejste jisti, zda se uvedené týká Vašeho dítěte, poraďte se se svým lékařem. O vhodnosti současného podávání tablet PARALEN 125 dětem s jinými léky proti bolesti a nachlazení se poraďte s lékařem. Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater. Nepodávejte tento přípravek dětem, které užívají jakákoliv jiná léčiva obsahující paracetamol.


Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat.

Doplňkové parametry

Kategorie: Léky a zdraví
SÚKL KÓD: 0226694
SÍLA: 125MG
BALENÍ: 20
ATC: N02BE01
TYP: HVLP
TYP - POPIS: Hromadně vyráběné léčivé přípravky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: