Betadine drm.sol.1x30ml (H) zelený

Betadine je dezinfekční prostředek, který ničí řadu choroboplodných zárodků (antimikrobiální účinek) a je vhodný k dezinfekci pokožky a sliznic. Působí na bakterie, plísně viry a prvoky. Čtěte pozorně příbalový leták.

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
27.6.2024
Možnosti doručení
Kód: 1198
114 Kč
Betadine drm.sol.1x30ml (H) zelený
25 LET ZKUŠENOSTÍ
Online poradenství
Vše na jednom místě

Untitled design (3)  Podrobný popis

Betadine 100 mg/ml je kožní dezinfekční prostředek, má antimikrobiální účinky. Bez porady lékaře lze přípravek používat k desinfekci neporušené kůže a k desinfekci ran. Betadine® kožní roztok se používá k dezinfekci ran, k dezinfekci kůže před aplikací injekce, odběrem krve, podáním infuze nebo transfuze nebo také k celkové či částečné dezinfekci před chirurgickým zákrokem. Betadine® roztok je vhodný k léčbě kožních bakteriálních a plísňových onemocnění. V ostatních případech je nutné se poradit s lékařem, či lékarníkem. 

Betadine mohou používat dospělí, dospívající a děti od 6 měsíců. Novorozenci a kojenci do 6 měsíců pak jen na doporučení lékaře. U novorozenců a kojenců se přípravek může používat pouze na základě rozhodnutí lékaře. U těhotných a kojících žen se přípravek může používat pouze v minimální množství a výhradně na doporučení lékaře.

Untitled design (4)  Výhody

  • desinfekce, která nepálí
  • působí na bakterie, plísně viry a prvoky

Untitled design Složení

Léčivou látkou je povidonum iodinatum 100 mg v 1 ml vodného roztoku (odpovídá 10% roztoku).

Dalšími složkami jsou glycerol 85%, nonoxinol 9, kyselina citronová, hydrogenfosforečnan sodný, čištěná voda, roztok hydroxidu sodného (pro úpravu pH).

 

Untitled design (8)   Použití 

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK K ZEVNÍ APLIKACI NA KŮŽI:

Betadine® se může používat buď koncentrovaný (neředěný) nebo ředěný vodou v poměru 1 : 10 nebo 1 : 100. Ředí se vždy těsně před použitím a roztok má být použit co nejdříve. Zředěný roztok nelze uchovávat. K léčbě ran se používá 1× až několikrát denně. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek Betadine® déle než 7 dní.

SKLADOVÁNÍ:

Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Uchovávejte při teplotě do 25°, v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem. Nepoužitelné léčivo vraťte do lékarny.

Untitled design (4)_1 Upozornění

Tmavě hnědá barva kožního roztoku Betadine je známkou jeho účinnosti. Jestliže se roztok začíná odbarvovat, jeho antimikrobiální účinnost klesá. Rozklad roztoku je podporován působením světla a teplot vyšších než 40 °C.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK K ZEVNÍMU POUŽITÍ, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Léky a zdraví
SÚKL KÓD: 0062315
SÍLA: 100MG/ML
BALENÍ: 30ML
ATC: D08AG02
TYP: HVLP
TYP - POPIS: Hromadně vyráběné léčivé přípravky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: