Jak se připravit na léto s miminkem?

Jak se připravit na léto s miminkem-dítětem?

Před námi je příjemné období plné sluníčka a radovánek u vody. Měli bychom si ale připomenout pár zásad, na které  v tomto období nesmíme zapomínat. 

  • Dítě do tří let věku nepatří na přímé slunce. Mezi 11 až 15h. nechodit na přímé slunce vůbec, což je obecné pravidlo pro všechny, jak děti, tak i dospělé.
  • Chráníme děti kloboukem, slunečními brýlemi a trikem, ideálně z tkaniny s UV.
  •  Natíráme děti fotoprotekčními přípravky ideálně s minerálními filtry.Vždy SPF 50+.
  • V případě koupání v bazéně volíme vysokou voděodolnost a bereme na vědomí fakt, že ve vodě máme ještě odraz od vodní hladiny, které sluneční záření znásobuje. Proto vždy SPF 50+.
  • Večer po koupeli použít hydratační mléko.

Dítě, sluníčko, opalování, pokožka

 Jaký ochranný faktor použít? 

Na naši Zemi dopadá široké spektrum slunečního záření. Co se týká ochrany pokožky, nás z celého spektra zajímá především záření UVA a UVB. UVA záření prochází hluboko do pokožky, prochází sklem i přes mraky a na naší pokožce se podílí na stárnutí kůže, na tvorbě pigmentových skvrn a slunečních alergiích a společně s UVB na rakovině kůže. UVB záření zase způsobuje spálení kůže a rakovinu. Proto používáme přípravky sluneční ochrany, které májí nejenom UVB filtr, což je označení SPF, ale také filtr proti UVA záření. 
 V naší lékárně nabízíme pouze produkty, které obsahují ochranu jak proti UVB  tak i UVA záření.
 Obzvláště produkty pro dětskou pokožku se vyznačují vysokou voděodolností, ale taky i pískuodolností. Všechny jsou foto i termo stabilní, což znamená, že pokud je přípravek v letních měsících vystaven jak vysokým teplotám, tak i slunci, tak se neznehodnotí.

Hitem letošní sezóny je tyčinka Mustela SPF 50+. Ideální do města nebo na túry  na rychlé přetření ručiček, tváří, uší a dalších částí tělíčka.

A proto, pokud budeme dodržovat pár drobných zásad, můžeme si léto užívat s radostí.

 Přejeme vám krásné a slunné léto.

 Vaše Babylékárna.cz